O Seahawk

V naší rodině se kynologií zabýváme od roku 1973 a pejskařká vášeň se i dědí. Prvím psem byl boxer Aran z Povltavské, klidný milý pes, který musel snášet psovoda – začátečníka. Jako jediný boxer se účastnil mistrovství mládeže ve výkonu psů a s docela se slušným výsledkem.

Odešel v devíti letech na rakovinu slinné žlázy. Po něm nastoupil nejoblíbenější boxer Andy, veliký rošťák, nějaké zkoušky složil, ale bohužel uhynul v pěti letech na torzi žaludku. Pak přišel další boxer – fenka Jorga z Půlměsíce, cvičit ji moc nebavilo, jedničku zvládla a odchovala jedny šťeňata. Její následovník už byl hovawart, kompromis mezi boxerem a kolií, vybraný na základě oslavného článku pana Fábina. Tak začala éra hovawartů v naší rodině.

I přesto, že hovawart není vhodným psem pro vrcholovou kynologii, vyhovuje nám z mnoha důvodů. Jde o zdravé plemeno, schopné žít venku bez jakýkoliv potíží.

Oproti krátkosrstým psům zvládá dobře změny teplot. Je výborným parťákem na běžkách stejně tak jako doprovod při jízdě na kole, zpravidla rád plave. Pokud ho vychováme je to prima společník.

Pro mnohé je velmi atraktivní jako hlídač domku se zahradou.

Při znalostech a zmapování chovu u nás, lze najít i jedince, se kterými lze cvičit všestranný i záchranářský výcvik na slušné úrovni. Zatím u nás není mnoho povahově kvalitních hovawartů, ale je patrná snaha, hlavně mezi mladšími chovateli, zlepšovat povahu hovawartů.

I našim cílem je zlepšovat povahu hovawartů při zachování pěkného exteriéru. Snažit se chovat zdravého hovawarta považujeme za samozřejmé. K tomu bychom rádi v našem chovu směřovali. Víme ale, že můžeme vytvářet jen předpoklady, přírodě nenařídíme.

Rádi bychom vytvořili tým spolupracujících chovatelských stanic se stejnými cíli a i zde o nich podávali zprávy.

Své zkušenosti s výcvikem chceme předávat dále a zajišťovat služby dle přání jednotlivců v oblasti výchovy a výcviku. Budeme se snažit vybudovat kynologické centrum a o našich snahách budeme i na těchto stránkách průběžně informovat.

Víme, jaký problém vzniká v případě potřeby svěřit do péče vlastního psa někomu jinému. Standardní hotel pro psy zpravidla poskytne stravu, kotec a dvakrát pětiminutovku venčení. V malé míře hlídáme psy tak, aby se k nám rádi vraceli a měli u nás „prázdniny“. I tuto nabídku se budeme snažit rozšířit.

 Výcvikové akce
2014